VEĽKÝ TRESK

 

Srdečne vás vítam! Kto som? Som ten hlas vo vašej hlave, ktorým napodobňujete Morgana Freemana alebo Juraja Kukuru, keď si čítate podobné príhovory, pozeráte intrá, trailery a podobne. Nech to má „říz“, ako vravia bratia Česi.

Nejde o mňa. Dovoľte mi predstaviť vám Veveričku z Marsu. Áno, je to veverička a žije na Marse. Pre pozemšťana prinajmenšom podozrivý fakt, avšak, povedzme si, komu dnes môžete stopercentne veriť? Život na Marse existuje a dokonca nielen na Marse. Ale o tom neskôr.

 

Istotne sa pýtate sami seba a hlavne mňa, čím je taká veverička obývajúca Mars špeciálna, prečo by ste práve vy mali čítať príbehy nejakého blbého hlodavca, ktorý možno ani neexistuje. Pýtam sa ja vás, ctení čitatelia, počuli ste už o Vesmírnej ZOO? Naozaj si myslíte, že sme v Slnečnej sústave sami? Že chudera Lajka bola jediným zvieraťom, ktoré okúsilo pohľad na Zem z tej druhej strany?

 

Vesmírna ZOO je veľmi dekadentným miestom, miestom, odkiaľ skutočne pochádza metafora, či nadávka, to slovo, ktorým si ľudia občas nadávajú: „ty zviera!“

Aj zvieratá žijúce na okolitých planétach zažívajú interplanetárne lásky, spoznávajú sa, priatelia, zneužívajú, intrigujú, proste robia všetky tie veci, ktoré robíme aj my pozemšťania, a myslíme si, ej ako nám to kurva dobre ide, akí sme jedineční vo svojej ľudskej podstate! Ale hovno. Sme si oveľa viac podobní so zvieratami, ako by sme si priali. Alebo vám to imponuje?

 

Veverička z Marsu je tá, ktorá sa podujala na sprevádzanie vás, milých Zem obývajúcich ľudí, po Vesmírnej ZOO. Rozpovie vám niekoľko príbehov, erotických, romantických, plných závisti a zla a možno sa pritrafí aj nejaký príbeh so šťastným koncom. Ale s tým by som pre istotu nerátal.

Veverička z Marsu nepozná svojich rodičov, vyrastala v detskom veveričom domove pod sopkou Olympus Mons, najvyšším miestom v Slnečnej sústave. Ten kopec meria až 25 kilometrov a naša Veverička v puberte snívala o tom, ako ju tam raz vezme jej osudová láska a spoločne zažijú tú najväčšiu erupciu lásky.

Tieto ideály ju však rýchlo opustili po tom, ako zistila, že všetky zvery vesmíru sú vlastne hovadá a nemá cenu dúfať v nejaký šťastný koniec, či aspoň menej šťastný koniec s trošku viac šťastným priebehom.

Keď dospela a osamostatnila sa, začala putovať vesmírom po všetkých tých voliérach, výbehoch, hniezdach a iných obydliach Vesmírnej ZOO a viedla kočovný život cynickej veverky hľadajúc občasné potešenie tela, ktoré malo zatieniť jej beztak temný obsah duše.

 

Dostávame sa najbližšie k Slnku, no sme ešte veľmi ďaleko od osvietenia. Vitajte na Merkúre, kde žije prvý protagonista príbehov Veveričky z Marsu. Má štyri nohy, úsmev Alaina Delona v najlepších rokoch a zopár úchyliek. Ale o ňom nabudúce! Dobrú noc, priatelia!

 MILÍ ČITATELIA!

Náš pravidelný blog Vám prinesie nielen príbehy Veveričky z Marsu, ktoré sú tak isto neuveriteľné, ako jej samotná existencia, ale aj tipy, triky, rady a rôzne zaujímavé fakty, z čoho sa Vám budú ježiť chĺpky :)

História Vesmírnej zoo

16.10.2011 -  Prvý let Veveričky z Marsu do otvoreného vesmíru

6.10.2011 - Vznik slnečnej sústavy

27.9.2011 - Veľký tresk